כשרוצים להפיק סרטון תדמיתי, חשוב גם לדעת איפה. המלצה שלנו- הרי הכורכר בנס ציונה

הרי הכורכר בנס ציונה, שביל הגבעות, לא משנה איזה שם תבחרו לתת למקום הנהדר הזה, הגבעות הנפלאות הללו הן אוצר. 

בפעם הבאה שתחפשו היכן להפיק סרטון ייחודי עבור העסק שלכם, כדי לשקול את המקום הזה בהחלט.

משנה לשנה ניתן לראות איך העיר נושכת בחן ויופי, והלב שקע. מתוך הגבעות שיכולות להצמיח את אירוסי הארגמן ואירוסי ארץ ישראל, כלניות, ואפילו צבעונים, הם מגדלים מבנים המאיימים לחבל בעושר הטבע.

כדאי מאוד לשים לב מה הוא היום שבו אתם בוחרים להפיק את הסרטון שלכם, משום שפעמים מגיעים לשם רכבי השטח הפראיים, החל מג'יפים ועד טרקטורונים שהנהגים שלהם מתפרעים שם ויכולים להוות רעשי רקע להפקת הסרטון.

ואם כבר הגעתם עד לשם, וזכיתם להיות אלה שעושים טיולים בארץ בלי לשים לב כדאי להכיר את הפרחים המרהיבים הקיימים במקום: 

אירוס ארגמני

הוא צמח אנדמי לישראל ובשנים רחוקות יותר היה נפוץ מאוד במישור החוף. תנופת הבנייה הבלתי מחשיבה של ערכי הנוף והטבע פגעה קשה במפעל וכעת ניתן למצוא אותה בכמה מקומות, כמו שמורת נחל פולג, גבעת החומרה, בהרי הכורכר בראשון לציון ובנס ציונה, ובנוסף למספר קטן של אתרים.

אירוס הארגמן יופיע בדרך כלל בצבע ארגמן כהה על הסף השחור. אבל יש בו גם מופעי זהב מרהיבים. ראינו את אלה בשמורת קדימה בעבר. ננסה למצוא אחד מהם שוב בהמשך השנה.

אנו כבר יודעים היכן ניתן למצוא מרבץ כלניות גדול, היכן נמצא המפקד הגדול ביותר של אירוסים ארגמניים, ואפילו איפה הפינה בה אנו יכולים למצוא את ארץ ישראל.

ארץ ישראל המרהיבה

 אז הצלחתם ויצאתם מהמשרד כדי להפיק את הסרטון , וכן, לא חייבים ללכת על סרטוני אנימציה לעסקים רק, ניתן להפיק סרטון תדמיתי מדהים גם בין הצמחים הללו, והנה כבר זכיתם להכיר את ארץ ישראל, שהיא דרך אגב, המהירה ביותר והראשונה לפרוח. הוא פורח בין דצמבר למרץ. זה לא יגדל על חול למשל. ריכוזים גדולים ממנו (מאלו בהרי כורכר) פגשנו בשמורת היקום וביער קדימה. צריך ללכת לאט ולהביט באדמה. מדובר בקומה נמוכה כמעט שרועה על האדמה והם יפים להפליא.

רותם מדבר 

– לא נדיר. אבל עדיין יודע לתת את כל כולו! באיזור הדיונות צמחו אלפי שיחים של הצמח היפהפה הזה. שיח אמיץ שיודע לשרוד את החולות הנודדים ולהישאר נטועים.

כלנית מצאה

כלנית – כל ילד יודע ויודע. אם כי לעיתים קרובות קורה שהיא מבולבלת עם הפרג ואפילו עם האור. בשלב מסוים כל חלקי האדמה מתייבשים, אך מתחת לאדמה היא ממשיכה בחייה וצוברת נוזלים וכוחות למופע הפריחה הבא. זה לא אנדמי לישראל וניתן למצוא אותו כמעט בכל אזור אקלים. הוא פורח כארבעה חודשים בשנה, מינואר עד אפריל. לכלנית יש גם מופעי צבע שונים כמו סגלגל וכחול ואפילו סיידים מהשמורה הצפונית והצפונית. למרות שאפשר למצוא אותו במדינה, מצפון לדרום, לשמחתי הוא מוגדר כצמח מוגן.

צאו לטייל על גבעות הכורכר. שימו לב וכבדו את הטבע. ותגיד לי איך היה.

Recommended Posts